Koszyk

Panele dekoracyjne 3D Nowoczesne Rozwiązanie Aranżacyjne

Panele dekoracyjne 3D


Zastosowanie

Ekologiczne Panele dekoracyjne 3D- nowoczesne i unikalne rozwiązanie dekoracji ścian i sufitów. Prawdziwe wyzwanie dla indywidualistów poszukujących niebanalnych rozwiązań. Panele 3D to w pełni ekologiczne produkty, na bazie włókien kokosowo- palmowych. Charakteryzują się wysoką paro- przepuszczalnością, dużą odpornością mechaniczną, trwałością oraz łatwość montażu. Panele 3D dają możliwości w kreowaniu nowatorskich rozwiązań aranżacji wnętrz.


Przygotowanie powierzchni

Przed przystąpieniem do aplikacji paneli dekoracyjnych 3D należy odpowiednio przygotować powierzchnię ściany. Powierzchnia powinna być: mocna, such, oczyszczona z kurzu, resztek kleju, olejów, brudu i tłuszczów.


Narzędzia

Wałek malarski, pędzel malarski, papier ścierny nr 220, pistolet do wyciskania masy, krzyżyki dystansowe 2mm.

Sposób użycia

 • 1 Etap- Projektowanie powierzchni.

  Wybraną powierzchnię projektujemy tak, aby optymalnie i proporcjonalnie rozmieścić kompozycję paneli. Należy tak zaprojektować układ aby, uniknąć ich docinania. Ze względu na geometrię wzorów, zalecane jest wstępne ułożenie ustalonej kompozycji na podłodze tak, aby optymalnie dopasować od siebie zakładany wzór paneli.

 • 2 Etap- Gruntowanie.

  Na odpowiednio wyszpachlowaną, wyrównaną, suchą powierzchnię- w zależności od chłonności podłoża- wałkiem malarskim nanosimy grunt Cameprimer Akrylowy. Dopuszczalna jest możliwość bezpośredniego naklejenia paneli na wcześnie pomalowaną powierzchnię. Należy się jednak upewnić czy podłoże jest odpowiednio trwałe i mocne.

 • 3 Etap- Klejenie

  Przed przystąpieniem do klejenia, każdą z krawędzi paneli dekoracyjnych delikatnie szlifujemy papierem ściernym nr 220, tak aby usunąć ewentualne odstające włókna. Ze względu na najlepsze parametry techniczne jedyny rekomendowany klej do połączeń między powierzchnią paneli a powierzchnią ściany to 3D FIX. W celu uniknięcia mikropęknięć na łączeniach paneli należy użyć krzyżyków dystansowych, aby stworzyć naturalną dylatację odporną na rozszerzalność ścian i sufitów.

  Klej należy nanosić na wewnętrzną stronę paneli na możliwie wszystkie miejsca, w których wewnętrzna powierzchnia paneli styka się ze ścianą.

  Bardzo ważne jest, aby odpowiednio przykleić krawędzie. W tym celu należy nanieść klej około 2- 3 mm od krawędzi paneli. Klej nakładać równomiernie tak, aby dotrzeć do samej krawędzi paneli. Ewentualne wycieki kleju należy usunąć miękką tkaniną z powierzchni paneli. Po przyłożeniu do ściany należy dokładnie docisnąć panel we wszystkich miejscach, na których nałożony został klej ( nie krócej niż 20 sekund), a zwłaszcza na jego krawędziach i narożnikach. Wydajność dla 1 opakowania kleju (300ml): około 3- 4 m2 powierzchni paneli.

 • 4 Etap- Wykończenie.

  Po upływie 5 godzin panele dekoracyjne należy zagruntować farbą podkładową CAMEPRIMER 1100. Gruntowanie paneli poprawia ich parametry użytkowe, pozwala na wyrównanie ich chłonności oraz zabezpiecza przed wilgocią.

  Tak przygotowaną powierzchnię po około 5 godzinach możemy pomalować na dowolny kolor używając farb Cameleo (Cameleo Color System) lub innych farb akrylowych lub lateksowych.UWAGA

Paneli 3D nie należy malować przed ich przyklejeniem.

Aktualności
kontakt
Szybki kontakt

Dział sprzedaży:
Alicja Oskwarek
tel. 608 921 068
biuro@decorsystem.pl

Dział marketingu:
Sebastian Konat
tel. 608 921 068

biuro@decorsystem.pl
X Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.